Akce měsíce: sleva 30 % z materiálu

Jsou vestavěné skříně s posuvnými dveřmi nejlepší?

Vestavěné skříně na míru dělají šikovného společníka zpravidla v ložnicích, dětských pokojích a v chodbách či předsíních. Kromě samotného těla skříně u nich důležitou roli hrají dveře. Víte, kdy se rozhodnout pro dveře posuvné, nebo pantové?

Podle jakých kritérií dveře skříně vybírat?

  • Když musíte brát ohled na cenu: všechny typy dveří jsou cenově víceméně srovnatelné.
  • Inspirovat se můžete podle oblíbenosti: nejpopulárnější jsou dveře posuvné, na druhé příčce figurují pantové
  • Podle výšky skříně: u výšky do 2,79 m lze použít posuvné i otočné, u výšky do 2,75 pantové a u dveří do výšky 1 m můžeme instalovat dveře typu topaz.
  • Podle hloubky, kterou dveře zaberou uvnitř skříně: pantové dveře a dveře topaz mají jen minimální nároky na hloubku, otočné 6 cm, posuvné dveře zaberou 9 cm z hloubky skříně.
  • Když má skříň v různých částech rozdílnou hloubku: dá se použít kombinace posuvných a otvíravých dveří, vhodnějším a designově lepším řešením je kombinace posuvných a otočných dveří.
  • Když chcete široké dveře: ideální je možnost posuvných dveří s maximální šířkou až 1,2 m.
  • Když hledíte na minimální šířku dveří: u posuvných dveří je minimum 45 cm, u otočných 30 cm a u pantových dveří 10 cm.
  • Chcete-li, aby vaše skříň vyhovovala moderním trendům, vsaďte na dveře pantové, které zažívají svou renesanci. Zatímco nejvíce se prodávají posuvné dveře, ty pantové – za předpokladu výběru dobrých pantů – jsou takřka nesmrtelné.

 

Je zcela pochopitelné, že kromě funkcí musí dveře skříně splňovat také estetická kritéria:

  • Chcete-li, aby nebyl vidět rám dveří, vyberte si pantové. U otočných a posuvných dveří jsou rámy vždy viditelné.
  • Když rozhodujete o výplni: každou výplň lze použít na všechny nabízené typy skříní

Jaká specifika platí pro posuvné dveře?

Jsou v současné době nejpoužívanějším typem dveří vestavěných skříní. Jde o vynikající řešení všude tam, kde není prostoru nazbyt, protože dveře pojíždějí v kolejnicích a při otevření nezabírají další místo před skříní. Často proto nacházejí využití v chodbách, zejména v těch užších.

K dobrým vlastnostem patří také osazení nalepovacími kartáčky, které zamezují nepříjemnému ulpívání prachu. Ceněnou vlastností je i to, že se na těchto dveřích dají kombinovat různé druhy materiálů, například lamino a sklo.

Jaké jsou přednosti a nedostatky spojené s pantovými dveřmi?

Kladou vyšší nároky na prostor před skříní samotnou, zato však nabízejí možnost otevření celé skříně v jednom okamžiku a zabírají jen 2 cm z její hloubky. U skříně s otvíracími dveřmi, která dosahuje hloubky do 50 cm, je vhodná instalace výsuvné tyče, od 50 cm lze pak použít klasickou šatní tyč.  

Co se vzhledu týče, u těchto dveří lze vybrat lamino nebo výplň – výběr se však musí odvíjet od designu konkrétní skříně, aby spolu všechny součásti ladily. Rámování je zde stejné jako u posuvných dveří.

Kam se hodí otočné dveře?

Klasické otočné dveře jsou stále oblíbené a hojně využívané. Stejně jako u posuvných dveří, i zde je možné kombinovat materiály a využívat proti ulpívání prachu na nevhodných místech kartáčky.

Tyto dveře fungují na principu pantových dveří. Nepoužívají se zde však panty, ani pojezdová mechanika jako u posuvných dveří, nýbrž trny, na nichž se dveře otáčejí.

Otočné dveře jsou vhodné do místností, kde je dostatek místa. K jejich otevření je totiž potřeba mít před skříní tolik prostoru, jak je široké křídlo, plus ještě alespoň 40 cm, aby se u dveří mohl hýbat dospělý člověk. Nevýhodou je u těchto dveří také maximální šířka 55 cm.

Jak vypadají dveře typu „topaz“?

Podkategorií otvíravých dveří jsou dveře typu topaz. Jde o dveře spíše designové, s aluminiovým rámečkem, do nějž se dá umístit jakákoli výplň. Takové dveře jsou však omezené velikostí – na výšku max. 1 m, šířka se poté odvíjí od výšky. Uvnitř skříně zaberou tyto dveře 3 cm.

Jak fungují dveře výklopné nahoru s mechanismem Aventos?

U těchto dveří hraje mimo jiné velkou roli aluminiový či z jiného materiálu vyrobený rámeček, do nějž lze umístit jakoukoli výplň. Příliš široké dveře by za běžných okolností vylomily pant, proto může být řešením použití výklopných dveří.

Proč Vestavenky?

ikona

Zaměření a výrobě se věnuje výhradně majitel. Už 22 let.

ikona

Na vybrané typy posuvných dveří celoživotní záruka.

ikona

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

platí pro region Prahy

Jaký vyrábíme nábytek?

Využívá 100 % prostoru

od podlahy až ke stropu

rohy, šikminy, výklenky

křivá / nepravoúhlá stěna pro nás není problém

Moderní

kontrasty bílá skříň vs. tmavá podlaha

kombinace dekoru dřeva vs. bílá / černá / šedá

pastelové barvy pro děti

Prosvětluje a opticky zvětšuje

zrcadla, lakované sklo Lacobel

světlé barvy

prvky pro rozšíření / zvýšení místnosti

Funkční a variabilní zároveň

nábytkové sestavy tvořící jeden celek

vlastní uspořádání polic a doplňků

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.