Akce měsíce: sleva 30 % z materiálu

Vestavěné skříně do chodby a další nábytek na míru

Designově je to neprávem podceňovaná místnost, kterou vhodně zvolený nábytek zútulní a místnost zpraktičtí. Podle velikosti bytu má různou velikost – může být úzká i krátká, dlouhá i široká. Úložné prostory závisí na velikosti prostoru a bytu - ve vestavěném výklenku lze mít šatní skříňkomoduvěšákovou stěnuknihovničku v horních policích.

Malá, úzká, bez oken. Skříň do chodby se musí přizpůsobit specifickým podmínkám místnosti s celou řadou omezení. Jak to tedy udělat, aby se sem dalo nacpat co nejvíce věcí?

Jaké skříně je vhodné umístit do chodby nebo předsíně?

Jak velký by měl být prostor pro průchod?

Na chodbě se nedá vařit ani spát, a tak do ní alespoň umisťujeme skříně. Do chodby se hodí ty s posuvnými dveřmi, protože tento způsob otevírání šetří místo. A to je rozhodně třeba. Prostor pro průchod by totiž měl být nejméně 120 cm široký, aby se vedle procházející osoby vešla ještě jedna, která právě stojí u nábytku.

Jak opticky zvětšit prostor chodby?

Zvětšení prostoru pomůže i nižší hloubka nábytku. Pokud jde například o šatní skříně, tam se obvykle doporučuje 60 – 70 cm (ideálně 65 – 70 cm). V chodbě ale můžeme na toto pravidlo zapomenout, umístit tam skříň o nižší hloubce a méně místa uvnitř řešit kupříkladu sklopnými šatními tyčemi. Něco málo ušetří i vynechání zad, stropu či dna skříně (v tomto případě je významná i finanční úspora).

Ovlivňuje design skříně vzhled chodby?

Jak zlepšit světelné podmínky na chodbě?

Ačkoliv je interiér chodby často tmavý, neměli bychom zapomínat ani na design skříně. Právě proto, že podoba nábytku může světelné podmínky v místnosti trochu ovlivnit. Taková černá skříň zařídí, že po zhlédnutí filmového hororu se vám rozhodně nebude do chodby chtít. Naopak světlé barvy a skleněné nebo zrcadlové plochy místnost prosvětlí a zútulní. Zákazníci mají v oblibě béžový, krémový a jasmínový dekor.

Světlá či tmavá?

Světlé odstíny a sklo se také postarají o optický klam zvětšení místnosti. Při průchodu chodbou lemovanou skříněmi na obou stranách si mnohdy můžeme připadat jako kovboj projíždějící ve westernu úzkou soutěskou. Samotné barvy z prostoru sice neudělají prostornou prérii, ale pocitové vnímání velikosti jimi bude ovlivněno.

Tak co, už máte inspiraci pro skříně do chodby? V galerii zakázek najdete fotogalerii těchto skříní. Pokud chcete vědět, kolik takový nábytek přibližně stojí, podívejte se do ceníku nebo přímo na vzorovou kalkulaci ceny skříně do chodby.

Proč Vestavenky?

ikona

Zaměření a výrobě se věnuje výhradně majitel. Už 22 let.

ikona

Na vybrané typy posuvných dveří celoživotní záruka.

ikona

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

platí pro region Prahy

Jaký vyrábíme nábytek?

Využívá 100 % prostoru

od podlahy až ke stropu

rohy, šikminy, výklenky

křivá / nepravoúhlá stěna pro nás není problém

Moderní

kontrasty bílá skříň vs. tmavá podlaha

kombinace dekoru dřeva vs. bílá / černá / šedá

pastelové barvy pro děti

Prosvětluje a opticky zvětšuje

zrcadla, lakované sklo Lacobel

světlé barvy

prvky pro rozšíření / zvýšení místnosti

Funkční a variabilní zároveň

nábytkové sestavy tvořící jeden celek

vlastní uspořádání polic a doplňků

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.