Akce měsíce: sleva 30 % z materiálu

Jak řešit úložné prostory?

Zařizujete byt nábytkem a nevíte, jak na úložné prostory? Poskytneme vám rady a tipy, jak byste si měli skříně dle svých možností a dispozic bytu vybrat.

Jaká základní kritéria zohlednit při výběru skříně?

Při pořizování skříně zvažte hned několikrát, co v ní budete ukládat a kde na ni máte místo. Výběr skříně se má odvíjet od:

 • velikosti bytu, počtu pokojů a jejich velikosti
 • počtu osob a jejich potřeb (jiné potřeby mají dospělí a jiné děti)
 • účel skříně (co do ní chcete ukládat – oblečení x méně využívané věci x sportovní vybavení apod.)

Kam umístit šatní skříň?

Úložné prostory v bytě 1+1
bezdětný pár U menších bytů jsou úložné prostory umístěny v obývacím pokoji nebo v koupelně. Jestliže je součástí domácnosti dítě, rodiče s ním úložné prostory sdílí.
Úložné prostory v bytě 2+1
bezdětný pár V bytech o dispozicích 2+1 je skříň na šaty umístěná v ložnici. Jistou alternativou může být její umístění uvnitř obývací stěny anebo ve vestavěné skříni v předsíni.
pár a 1 či 2 děti Součástí dětského pokoje jsou také skříně na uložení oblečení dětí. Rodiče pak mají šaty uložené v obývacím pokoji, který slouží zároveň jako ložnice. Jistou alternativou je uložení šatů do skříně v předsíni.
Úložné prostory v bytě 3+1
pár a 2 či 3 děti Jednotlivé úložné prostory dětí a rodičů jsou v oddělených pokojích. Dle dispozic bytu lze pro šatní prostory využít také předsíň nebo prostornější chodbu.

platí pro region Prahy

Nezapomeňte na skříně v atypických prostorech

Kam ukládat věci?

Za účelem výběru správného vnitřního uspořádání vestavěné skříně je potřeba vědět, kam se různé druhy věcí nějčastěji ukládají:

 • Civilní šaty (tzn. oděv do práce, do města, do společnosti atp.) pověste na ramínka, k jejichž zavěšení slouží šatní tyče. Takto se vám tento oděv nebude zbytečně krčit.
 • Oblečení na doma a na spaní můžete poskládat do komínků a ty umístit na police v šatní skříni, neboť u něj drobné pomačkání nevadí.
 • Spodní prádlo a ponožky se nejčastěji umisťuje do zásuvek, případně drátěných košů.
 • Ložní prádlo, polštáře, přikrývky a podobné věci je dobré umístit do skříně v ložnici.
 • Méně používané věci, jako jsou například spacáky, brusle, rakety a jiné sportovní vybavení, si zaslouží místo v předsíni či v samostatné šatně (máte-li na ni prostor).
 • Kabelky, tašky, menší batohy, klobouky, šály a šátky se hodí do výsuvných polic nebo na šatní tyče v předsíni – oba tyto komponenty bývají součástí vestavěných skříní.
 • Čepice, šály a rukavice je vhodné ukládat do zásuvky v předsíni či do drátěného koše nebo do spodní části šatní skříně.
 • Tašky, klíče, pošta a podobné předměty odkládejte v předsíni. Jsou to věci, které si bereme při odchodu z bytu nebo při příchodu do něj.
 • Koš na prádlo ponechte v chodbě či v předsíni, nebo z něj udělejte součást koupelnové skříňky.

V jaké výšce uložit oblečení, aby bylo po ruce?

 • Ve výši hrudníku ukládejte do police trička, tílka či jiné oděvy, které jste už sice nosili, ale ještě nejsou na vyprání.
 • Do police nad ní ukládejte svetry a mikiny.
 • Do nejvýšších polic umístěte sezónní oblečení, které nyní nevyužijete.
 • Méně používané oblečení, které v sezóně nosíte, ukládejte do nižších polic.

Které oblečení věšet na ramínka a které skládat do komínků?

 • Civilní oblečení, které se nesmí zmačkat, zavěste pomocí ramínek na šatní tyč.
 • Oblečení na doma, u kterého drobné pomačkání nevadí (trička, tepláky nebo pyžamo) můžete poskládat do komínků a umístit na police uvnitř šatní skříně.
 • Spodní prádlo a ponožky dejte do zásuvek či drátěných košů.

Které skříně ocení muži?

Nespokojené manželky si patrně neodpustí poznámku, že ideální skříň pro muže je taková, jež sama uklidí manželův nepořádek, ovšem nic takového bohužel neexistuje. Lze se tomu alespoň přiblížit v případě použití různých pomůcek pro lepší organizaci, například kravatovník, kalhotovník či vyšších prostorů mezi policemi pro sportovní vybavení větších rozměrů.

Které skříně ocení ženy?

Dámy ocení třeba skříně s různými doplňky pomáhajícími organizovat jejich flotilu bot, ať už pro ně zvolí víceúčelové výsuvné koše nebo přímo specializované výsuvné držáky na boty. Hodit se mohou i menší šuplíky na knoflíčky, pásky či šátky.

Čemu přizpůsobit a jak vybírat barvu nábytku?

Zde jsou kritéria, podle nichž bychom měli barevný odstín dveří vestavěné skříně vybírat:

 • Vícebarevná nebo dvoubarevná skříň se má zesvětlovat zespoda nahoru – to znamená, že podlaha (a v tomto případě také spodní část skříně) by měla být nejtmavší.
 • Pokud je pokoj celkově světlý, můžete si dovolit umístit tmavší skříň. Jestliže se do něj ale moc světla nedostává, rozjasněte ho světlou skříní.
 • Bílá či hnědá skříň se hodí kamkoliv. Chcete-li fialovou barvu skříně i stěn pokoje, nepůsobí to dobře. Můžete si však vybrat skříň s fialovými díly či aplikacemi!
 • Celá místnost nemusí být vybavena nábytkem jednoho odstínu dřeva, ale čeho je moc, toho je příliš. Zvláště když máte nábytek opravdu velmi světlý a nová skříň by se vám líbila hodně tmavá – tento kontrast by nedělal dobrotu.
 • Barva limetková, oranžová, žlutá povzbuzují tělo i mysl, světle modrá, pistáciová, starorůžová zase zklidňují

Jaké jsou aktuální trendy v dekorech?

 1. nejlevnější (matně bílý),
 2. nejluxusnější (bílý lesk, macchiato),
 3. nejprodávanější (dub a čokoláda)
 4. nejoriginálnější (růžový a fialový)...více zde

Kam se hodí komoda a knihovna? 

Jak vyřešit umístění vitríny v bytě?

Je typická svými prosklenými částmi, hodí se proto kamkoli, kde chceme něco uložit, ale zároveň si přejeme mít aspoň část uloženého na očích, tedy za sklem. Perfektně padne do obývacího nebo dětského pokoje.

Kam se hodí otevřena police a kam ta uzavřená s dvířky?

Nejčastěji policemi vybavujeme dětské pokoje, kde slouží jako úložiště pro hračky a knihy, dále do pracoven na nejrůznější důležité věci, ať už malé, nebo větší.

Proč Vestavenky?

ikona

Zaměření a výrobě se věnuje výhradně majitel. Už 22 let.

ikona

Na vybrané typy posuvných dveří celoživotní záruka.

ikona

Prověření výrobci materiálů Kronospan a Egger.

ikona

Konzultace, kalkulace, doprava a montáž je V CENĚ.

platí pro region Prahy

Jaký vyrábíme nábytek?

Využívá 100 % prostoru

od podlahy až ke stropu

rohy, šikminy, výklenky

křivá / nepravoúhlá stěna pro nás není problém

Moderní

kontrasty bílá skříň vs. tmavá podlaha

kombinace dekoru dřeva vs. bílá / černá / šedá

pastelové barvy pro děti

Prosvětluje a opticky zvětšuje

zrcadla, lakované sklo Lacobel

světlé barvy

prvky pro rozšíření / zvýšení místnosti

Funkční a variabilní zároveň

nábytkové sestavy tvořící jeden celek

vlastní uspořádání polic a doplňků

Napište nám

Chci kalkulaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním os. údajů, které budou použity výhradně pro zpracování poptávky. Poté budou údaje nenávratně smazány.